Rynek przemysłowo-magazynowy

Działająca w branży TSL firma Royal Impero jest nowym najemcą w Panattoni Park Sosnowiec I – wynajęła 2.655 mkw. powierzchni magazynowo-biurowej. Aby znaleźć optymalną lokalizację, spółka skorzystała ze wsparcia ekspertów z firmy doradczej Newmark Polska.

Royal Impero specjalizuje się w przewozie i usługach magazynowania towarów na rzecz swoich klientów. Spółka oferuje transport zarówno krajowy, jak i międzynarodowy. Rzetelne podejście do powierzonych jej zleceń ma swoje odzwierciedlenie m.in. we wzroście liczby klientów.

Hub logistyczny Panattoni Park Sosnowiec I położony jest we wschodniej części aglomeracji śląskiej i składa się z kilkunastu nowoczesnych budynków magazynowych. Aby zapewnić najemcom jak najlepsze warunki prowadzenia operacji, do budowy Panattoni Park Sosnowiec I wybrano teren położony bezpośrednio przy drodze ekspresowej S1 oraz blisko autostrady A4. Dla klientów z branży logistycznej nie bez znaczenia jest też dostęp do oddalonego o ok. 10 km kolejowego Euroterminala Sławków, który łączy Europę, Rosję i Chiny.

– Nasz Klient miał sprecyzowane wymagania co do lokalizacji powierzchni magazynowo-biurowej, ponieważ zależało mu na niewielkiej odległości od śląskiego oddziału firmy. Powierzchnia w Panattoni Park Sosnowiec I w pełni odpowiada tym potrzebom. Royal Impero przejęło już jednostkę i rozpoczęło działalność w nowym obiekcie. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć spółkę i sprostaliśmy jej oczekiwaniom – mówi Michał Kozar, Associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Magazynowych w firmie w Newmark Polska.

 

O Newmark Polska
Newmark Polska jest Globalnym Partnerem Newmark, członkiem Globalnej Sieci Newmark. Należy do grupy wiodących firm doradczych na rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce. Zapewnia kompleksowe usługi agencyjne w zakresie reprezentacji najemców pozbawione ryzyka konfliktu interesów, jak również obsługi transakcji na rynkach kapitałowych, badań rynku i doradztwa, wycen nieruchomości, projektowania i zarządzania projektami oraz workplace strategy. Na czele firmy Newmark Polska stoi Piotr Kaszyński. Jej siedziba mieści się w Warszawie, a biura regionalne znajdują się we Wrocławiu, Trójmieście i Krakowie. Zespół Newmark Polska korzysta z globalnej platformy Newmark (Nasdaq: NMRK), która posiada biura na całym świecie i oferuje pełną gamę usług na każdym etapie cyklu życia nieruchomości. Więcej informacji o Newmark Polska na stronie: www.nmrk.pl

Panattoni
Panattoni jest europejską filią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów powierzchni przemysłowych na świecie, prowadzącego działalność w 26 oddziałach w Ameryce Północnej i w Europie. Na Starym Kontynencie Panattoni obecne jest od 2005 roku. Oprócz Polski swoje przedstawicielstwa ma w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Czechach i Słowacji, Holandii oraz Hiszpanii i Portugalii. Do tej pory spółka zrealizowała w Europie projekty o łącznej powierzchni przekraczającej 14 milionów mkw.
W ramach Panattoni działa struktura, dedykowana projektom dopasowanym do indywidualnych potrzeb najemców, typu build-to-suit. Wśród kluczowych klientów są takie firmy jak Amazon, DB Schenker, DHL, Fedex, DPD, XPO, Coca Cola, Weber, Whirlpool, Bosch, Volkswagen, H&M. www.panattonieurope.com


Kontakt dla mediów